Projektazonosító: TOP-4.1.1-15-BK1-2016-00009
Támogatás mértéke: 100%
Megvalósítás vége: 2018.12.31.
A projekt célja: A projekt keretében a Keceli u. 5. szám alatti ingatlan földszintjén működő egészségügyi ellátások fejlesztése valósul meg. Ebben az épületben működik az I. és II. számú felnőtt és gyermek (vegyes) háziorvosi, egy iskola-orvosi, fogorvosi és területi védőnői ellátás.
Császártöltés Község Önkormányzatának célja a projekt keretében a település teljes lakosságának egészségügyi ellátást biztosító épület felújítása, amellyel egyrészt a betegek számára megfelelő rendelő alakítható ki, másrészt az érintett egészségügyi dolgozók részére élhető és élvezhető, veszélyforrást nem jelentő, a munkájukat segítő környezet jön létre. A mozgásukban korlátozottak számára megteremti azokat a lehetőségeket, amelyek jelenleg nem állnak rendelkezésre.
A projekt tartalma: A projekt keretében valósul meg a 6239 Császártöltés, Keceli u. 5. szám alatti rendelők és védőnői tanácsadó, valamint kapcsolódó helységeinek felújítása (belső burkolatcserék, festések, belső nyílászárók komplett cseréje, villamoshálózat korszerűsítése). Az orvosok számára új eszközök lesznek beszerezve, valamint hűtéstechnikai rendszer lesz kiépítve. Kötelezően megvalósítandó elemként az épület projektarányos akadálymentesítése történik, energiahatékonysági intézkedésként a földszinti nyílászárók komplett cseréje és fűtéskorszerűsítés tervezett, oly módon, hogy a „DD – korszerűt megközelítő” kategóriába essen.
A jelenlegi eszközállományban fellelhető, rossz állapotú defibrillátor a sürgős életmentések során elengedhetetlen. A méhnyakrák szűréshez szükséges eszközök beszerzésével bővül a végezhető szűrővizsgálatok köre. A projektben mobil eszközként defibrillátor beszerzése tervezett. A várótermi bútorzat leromlott állapota miatt ülőpadok és asztalok beszerzése tervezett.
A projekt várható eredménye: A projekt keretében tervezett egészségügyi infrastrukturális fejlesztés hozzájárul a település lakosságának magasabb színvonalon történő ellátásához, ezáltal a munkaképesség fenntartásához, és az életminőség javításához. Az akadálymentesítés pedig megteremti az egyenlő esélyű elérhetőséget.